Ostatnia analiza sprawdziła się co do miejsca zatrzymania spadków, jedynie przytoczę jedno swoje zdanie z poprzedniej analizy: "Strefa (1834 do 1804) ta powinna zadziałać wsparciem i zatrzymać spadki.".
Także nutka spekulacji z AT zadziałały skutecznie na poziomie 1810, co mnie cieszy, ale nie spodziewałem się tak silnego ruchu jaki mamy obecnie. Jest na tyle silny, że dla tego wykresu (fundamentalnie pewnie przez konflikt Palestyna - Izrael) mamy lukę w strefie 1847 - 1844 - rys. 1.
Rysunek 1. Interwał dzienny - luka i silny podjazd ze wspominanego miejsca.
Na rysunku przedstawiłem jeszcze dwie korekty, które w przyszłości będę odkładał i szukał wejścia na LONG. Na ten moment, dzisiaj ustanowiliśmy (na chwilę) dla tego wykresu nowe ATH . W mojej ocenie pomimo iż wskaźnik RSI powoli wskazuje dzienne wykupienie to nie musi już od poniedziałku generować od razu korekty. Ale warto mieć to na uwadze.
Gdyby jednak cena "znowu" zawróciła z okolic szczytu (2075) to obecnie wsparciem jest ostatni szczyt ~2063, następnie poziom 1989 wspomniany w poprzedniej analizie będący w mojej ocenie wtedy silnym oporem. Teraz może stać się silnym wsparciem. Dodatkowo na szybko mierząc korekta wielkości tej strzałki niebieskiej z dzisiejszych miejsc właśnie kończy się na okolicach 1989.
Na rys. 2 przedstawiam jak ważne według mnie był poziom 1989 z interwału miesięcznego. Świeca październikowa została przyblokowana tym oporem, ale to by było na tyle. Najbliższe miesięczne wsparcia mogą właśnie kierować się w kierunku tej ceny. Chyba, że jeszcze rajd potrwa to wtedy prawdopodobne wsparcia to wszystkie wierzchołki (szczyty) czyli strefa od mniej więcej 2060 do 2075.
Rysunek 2. Interwał miesięczny - tylko w październiku poziom 1989 był oporem.
Z perspektywy tygodniowej jesteśmy jedynie z wybitym ATH ale cena nie zamknęła się na tygodniówce (i oczywiście na dziennym interwale) powyżej, co wielkim strachem jeszcze nie jest jeżeli chodzi o dalsze wzrosty ceny złota. To czy obecny wybity na chwilę poziom będzie sufitem (rys. 3) okaże się w perspektywie od 1 do 3 tygodni tak myślę.
Sądzę, że RSI na tygodniowym ma sporo miejsca jeszcze, chmura Ichimoku będzie wsparciem gdy będziemy zjeżdżać w dół. I co również ważne MACD, który moim zdaniem jest wolny, także przez rozejście się dwóch krzywych (MACD od sygnałowej) nad poziomem "0" wskazuje obecnie na dalszy ruch w górę.
Rysunek 3. Interwał tygodniowy - wszystko wskazuje na dalszy ruch w górę pomimo zamknięcia się poniżej 2075.
Nie zamierzam specjalnie szukać niewidzialnego oporu dla ceny, ale zastanawia mnie czy wysokość teoretycznego trójkąta z rys. 3 (poziom szczytów + linia trendu) nie wskazują na zasięg dalszych wzrostów.
Jeszcze w poprzedniej analizie z 1. sierpnia (kolejny zał.) przedstawiłem rysunek z oznaczeniami fal, który teraz trochę poprawię i pokażę na rys. 4. W kwestii poprawionego rysunku nurtuje mnie pytanie: czy B mogłoby tak wyjść? Pewnie nie... ale spadek do poziomu luki (o ile ona tam jest na innych wykresach złota) byłby kuszący!
Rysunek 4. Interwał tygodniowy - jakieś tam oznaczenia fal...
Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀
Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.
注释
Aktualizacja
W odpowiedzi na jeden komentarz, za który dziękuję wprowadzam dodatkowe przemyślenia i moje pomysły na obecną sytuację, która zarówno tutaj jak i na srebrze jednego dnia trochę namieszała.
Od razu wyjaśniam zwykle przed pisaniem analizy usuwam rysunki lub je ukrywam teraz uznałem, że nie będę przeszkadzać specjalnie jako aktualizacja. Ja zwykle prowadzę bujne "kolorowanki" na wykresie 😉 (aczkolwiek wiem są rekordziści w tym).
Do rzeczy:
Na interwale dziennym pojawiła się świeca spadkowa, której siła dodatkowo przebiła poziom największej korekty (rys. 1). To mi dało sygnał aby myśleć w najbliższym czasie o możliwej zmianie trendu.
Obecnie trzymamy wsparcie szczytu z końca października. W strefie (D1) czyli 2118 - 2083 mam miejsce na SHORT. Tak wiem szeroka strefa. Ważne dla mnie aby tam w miarę możliwości nie zamykały się korpusy świec dziennych (i nawet tygodniowych) powyżej 2118. Najlepiej aby knoty były w tym zakresie co podałem, które pokazywałyby wyprzedaż.
Warto obserwować również interwał tygodniowy (rys.2), bo jeżeli zamkniemy się nie tylko poniżej czerwonej strefy, ale i górnej granicy korpusu poprzedniej tj. ~2072 to zwiększy szansę na dojście do poziomu (1931) gdzie rozegra się odpowiedź na pytanie czy luka zostanie domknięta. Wtedy to już świeca tygodniowa musi się zamknąć znacznie poniżej 1931. Do tego momentu tj od np. około 2100 do około 1935 będę szukał SHORT - pewnie nie jednym swingiem tylko w wielu pozycjach.
Oczywiście obserwacja interwału tygodniowego to nie tylko jedna świeca ale dwie trzy gdyż to będzie test w kolejnych, w których również dobrze aby zamykać się poniżej około 2072. Także teraz na chłodno myśląc jak już nie będzie takiego silnego ruchu może w dwa miesiące się wyrobimy do mojej kolejnej analizy 😅.
A jeżeli chodzi o interwał miesięczny i perspektywa dalszych spadków to najlepiej jak wspominałem, aby korpus grudniowej świecy był (najlepiej znacząco niż 2$) poniżej tego słynnego poziomu 1989 (rys. 3).
Rysunek 3. Interwał miesięczny - aktualizacja M1.
I jak zwykle mój dopisek 🐗:
Niech pieniądz będzie z Nami! 🚀
Przedstawiona analiza została napisana przez dzika 🐗 z Internetu, który dzieli się swoimi spostrzeżeniami i nie jest doradcą finansowym i wszystkie pomysły to jedynie wymysły i nie stanowią porad finansowych, a jedynie pokazują to jak dzik widzi rynek.