Wykres rentowności obligacji skarbowych rządu USA pokazuje, że inwestorzy nie przejmują się tym, że FED mógłby przyjąć na jesieni bardziej "jastrzębie" nastawienie. Tym samym kwestia siły dolara w przyszłym tygodniu będzie bardziej dyktowana strachem przed Deltą, która może podbijać globalne ryzyko.
Popołudniowy odczyt indeksu ISM dla przemysłu nie wypadł korzystnie dla dolara. Mamy spadek do 60,6 pkt. w czerwcu przy oczekiwaniach na poziomie 61,0 pkt., ale bardziej martwi zejście subindeksu zatrudnienia do 49,9 pkt. (choć symbolicznie, bo z 50,9 pkt.), oraz dalszy wzrost subindeksu cen płaconych (do 92,1 pkt. z 88,0 pkt.). Pozytywne zaskoczenie w jutrzejszych danych Departamentu Pracy USA stoi nieco pod znakiem zapytania. Poprzeczka jest zawieszona na poziomie 700 tys. nowych etatów poza rolnictwem. Czy uda się ją przeskoczyć? Nie tak dawno szef FED dał do zrozumienia, że mandat banku centralnego jest podwójny i decydenci poza wysoką inflacją, będą też zwracać uwagę na rynek pracy, a tu sytuacja jest zgoła inna. Reasumując, jutrzejsze słabe dane mogą dać impuls do osłabienia się dolara. Może być ono jednak krótkie, gdyż szybko powrócą obawy o czwartą falę (przez Deltę) i jej wpływ na globalne ożywienie.
Niniejszy komentarz został przygotowany w Wydziale Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie, jest publikacją handlową w rozumieniu przepisów Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. Została ona sporządzona w celach informacyjnych i nie powinna stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Dom Maklerski BOŚ SA nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszej publikacji. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego BOŚ SA jest zabronione.
77 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.